شبکه ها ی مجا ز ی

 

 

 

شبکه ها ی اجتما عی  وا یبر و تلگرا م با گوشی دارای محاسن ومعایبیست که به نظر من محاسن ان بر معایبش میچربد .

محاسن آن»:

-اگاهی بخشی نکات مثبت روانشناسی و اصول درست تغذیه و امثال آن به کسانی که به شکلی دسترسی به نت ندارند .مخصوصن افراد مسنی که که نمیتوانند از نت استفاده کنند .واین شیوه اموزش غیرمستقیم برای کسانی که کمی تعصب دارند یا این چیزها را از زبان دیگران نمیپذیرند موثرتر است.

-.نوعی تبادل افکار و عکس مثلن به سریعترین شکلی عکس و اطلاعات در اختیار هم میگذاریم .مثل ماکه یک گروه خانوادگی تشکیل دادیم و هر اطلاعرسانی گردهمایی و تبادل عکس را به جای تلفن های وقت گیر انجام میدهیم.و هرکس عکسی با نگاه دوربین خودش از یک پیک نیک جمعی دارد برای بقیه به اشتراک میگذارد.

-.در مقیاس بالاتر و فراگیرتر در سطح جامعه و مسایل تبادل آرا و خبررسانیها به نوعی به داشتن جامعه ای دمکر  اتیک کمک میکند.(هرچه منابع اطلاع رسانی بیشتر باشد امکان خفقا ن و پرده پوشی کمتر میشود.مخصوصن در کشور هایی که از ادی مطبو عات وجود ندارد )

-افشاگریهایی نظیر ماست با روغن پالم  یا کالباس سوسیها و روغن ها و موارد تغذیه ای این چنینی افکار و نگاه عمومی را تیزتر و حساستر میکند.

 

و معایب ان که در حقیقت معایب عدم مدیریت خود ماست:

-جذب دوستان ومحافل مجازی شدن به جای روابط حقیقی .که به نظرم بدترین شکل ان این است که در مهمانیها به جای صحبت و گپ افراد درگیر گوشی خود باشند !

-پدرمادرها و یا فرزندان به جای تعامل با هم مشغول گوشی باشند.متاسفانه برخی افراد هضم این فن اوری شده اند!

-مطالعه جامعه ما !گفته شده دستهایی در کار است که امار جامعی مارا از این طریق بدست میاورد:علاقه ها،نقطه ضعفها و نیازها ،....و میتواند تدابیر سیاس ی علیه ما اتخاذ کند.

-با اشاعه جوکها علیه قومیتها و مطالبی اختلاف برانگیز بین  شی عه ها و سنی ها و ملل خاو ر میا نه احساسات را برای مطامعی تهییج میکنند.

-ایراد دیگری که میتوانم بگویم نشر و کپی پیست کردن مطالبیست که ذکر منبع ندارد !

-به شوخی و هجو مسخره گرفتن بزرگان و نویسندگان این مرزوبوم و یا نشر هر متنی به نام انها

-دیداری شدن انسانها!کم شدن حوصله برای مطالعه کتاب و ...

و

موارد دیگری که شما خواهید گفت.

/ 5 نظر / 30 بازدید
فریبا

امان از دست ما آدما! کاش بهینه مصرف کردن رو قبل از "اختراع" و "اکتشاف" هر چیزی یاد گرفته بودیم و اون رو تبدیل به وسیله تخریبی و انحرافی نمیکردیم.

مهردخت

اگر از نگاه من ببینی همه‌اش ضرره... راستش الان مدتیه که آقای همسر چنان معتاد این شبکه‌ها شده که اگر یک مرکز ترک اعتیاد شبکه‌ای بود حتما می‌رفتم معرفیش می‌کردم. اینه که الان به نظر من به جز ضرر چیزی نیست.[ناراحت]

شکیبا

سلام شما همش و گفتی [لبخند] چه خوب میشه از هر چیزی درست استفاده کنیم

الف.م

از نظر من همون مواردی که بعنوان محاسن شبکه های مجازی معرفی کردی هم جزو معایبش هست چرا ؟ 1 - اونقدر پیام های بهداشتی و روانشناسی و ... بدون ذکر منبع و یا شایعاتی مثل فلان خرما رو بخورید دچار فلج مغزی می شین و ... فرستاده شده که باعث بی اعتمادی نسبت به همه مطالب شده 2- اونقدر تکراری فرستاده شده که نخونده ، رد می شیم 3- چند نفر تو این مملکت می تونن لبنیات و گوشت و سبزی و میوه ارگانیک تهیه کنن ؟ غیر ارگانیک و به ظاهر سالمش رو هم نمی تونن ! 4 - اون اطلاع رسانی اجتماعی یا سیاسی واقعا مزیت محسوب می شه اما خیلی به ندرت دیده می شه که با اونم مثل مطبوعات رفتار می شه و ... در کل اگر استفاده ی صحیح اش رو بلد باشیم مثل هر تکنولوژی دیگه ای می تونه دنیا رو جای بهتری برای زندگی بکنه در غیر اینصورت می تونه خیلی مخرب باشه