کنکوری در نیمه راه زندگی!

 

 

چه قبول بشوم چه نشوم در مرحله زایندگی اریکسون کارم درست بوده و راضیم.انسان تا طعم خیلی موقعیتهارا نچشد متوجه خیلی چیزها هم نمیشود.برای کنکو ر سر اسر ی 4ماه خواندم .برای این یکی فقط ده روز !

برای من همین ده روز که همگام با امتحانات خر داد دخترم و مطالعات همیشگی همسرم سریک میز نشسته بودیم لذت داشت!

برایم نت برداریها لذت داشت .مانند دخترهای جوان دچار استرس امتحان شدن (ترشح هورمون کورتیزول) برداشتن مداد و پاک کن والبته عینک!و پیداکردن صندلی حوزه حس خوبی داشت.

و جالب اینکه مثل بیشتر اوقات که اطلاعات شکلی ام کم است و مثلن گزینه پیام نور راهم میزنم در حالی که نمیدانم اطراف شهرم کدام شهرستانها این رشته را دارند متوجه شدم دیگرانی هم هستند که کمتر مشغله دارند و مثل من اطلاعاتشان زیاد نیست .وحتا یک رایزنی اجمالی از اطرافیانم در حوزه داشتم و دیدم با اینکه رشته شان مرتبط بوده مجاز به انتخاب هم در سراسری نشده اند.

اینها را میگویم که یاداوری کنم ابهت خیلی کارها نباید مارا بگیرد که حال بااینهمه نیروی تازه نفس تورو چه به این کار!

در هفته ای که گذشت سگ وگربه های زیادی در خانه ام مشغول رقص و دست وپا افشانی بودند!کف اشپزخانه چسبنده میزد!در نقطه مقدسم در اتاق خواب کلی کتاب و جزوه روی زمین ریخته بود.روی میز ناهار خوری هم همینطور .گاهی اینجا گاهی انجا!ستاره ها خاموش شده بودند!(اصطلاح من از دغدغه های فرعی که نگذارد خورشید را ببینیم)البته در حوزه خانه و ناهار وشام چیزی از مسئولیتم کم نشد.

وسط مطالعاتم گاهی دچار شک هم میشدم که ایا کار درستی میکنم؟ایا زن میدان این هدف هستم؟درست مثل وقتی که مهمانی دارم و لحظات اخر که کارهایم را کرده ام ازخودم میپرسم ارزش این همه زحمت را داشت؟بیکاربودی مهمان دعوت کردی؟

(این جمله شامل دوستانم نمیشود )

در حین مطالعه دچار فراشناخت !هم شده بودم!:لیلا حجم منابع زیاده !از پسش برمیای؟

واما چه لذتی داشت چای درست کردنهاو خوردنهای حین مطالعه و خسته از مطالعه نگاهی به وا یبر و اینستا و تلگر ام انداختن !

من از ان ادمهایی هستم که باید حتمن (پوشه ای در دست اقدام*) داشته باشم(*حافظه کوتاه مدت)

در این ایام دستشویی هم که میرفتم یاد یک نکته کنکوری می افتادم:انتی دیورتیک!خجالت

واگر بدانید برای اینکه در یادم بماند چه کلماتی را وصل چه چیزهای میکردم خنده تان میگیرد!

ادمها را با خصوصیات شبیه به اختلالت شخصیتی طبقه بندی میکردم!یک پسر در فامیل داریم سرکش که نماد ضداجتماعی بود!

این روش برای ا سیب شناسی و رشد و کمی هم فیزیولوزی جواب میداد ولی در مورد رو ان سنجی و ا مار هیچ روشی کارساز نبود!مخصوصن برای منی که هیچی امار نمیدانم!

مراحل ر شد پیا ژه روی تک تک بچه های فامیل نمادین شده بود!

_________-

در اخر اینکه :به نظر خودم امتحان راخیلی خوب دادمچشمک

اینم جهت ارضای کنجکاوی شما!نت برداریها به حالت کلید واژه!

پ.ن.در حین مطالعه از مرغان وپرندگان تراس هم خبر میگرفتم!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فعلن اینو داشته باشین

/ 6 نظر / 33 بازدید
سايت و انجمن عشق سرا عاشقي ....محفلي براي عاشقان (بازگشايي مجدد و دعوت به همکاري)

سايت و انجمن عشق سرا عاشقي www.asheghisara.ir بلاخره بعداز چند سال تعطيلي مجددا اغاز به کار کرده است لطفا با حظور گرم خودتان عشق سرا را رونقي دوباره بدهيد لازم به ذکر است که عشق سرا در زمينه گفتگوهاي عاشقانه و درد و دل هاي عاشقانه و خاطرات و داستان و...کلا هر چيزي در زمينه عشق و عاشقي فعاليت مي کند و همچين سايت عشق سرا داراي بخش هاي مانند انواع فال و طالع بيني بخش خبر قران انلاين تلاوت قران استخاره با قران بررسي وزرن و قد شما فال هاي عاشقانه تست هاي هوش و.... همچنين هر مدت يکبار بخش هاي جديدتر به سايت اضافه خواهد شد و همچنين يک خواهش هم از شما عزيز دارم که اگر عشق سرا عاشقي را مناسب ديديد در وبلاگ خود به عشق سرا عاشقي يک لينک يا يک پست براي معرفي عشق سرا عاشقي بدهيد در اخر براي شما ارزوي موفقيت مي کنم. www.asheghisara.ir با احترام

یلدا

لیلا جان امیدوارم قبول بشی[قلب]

حورا

چقدر انرژی گرفتم از متنتون. چقدر خوبه که از همه فرصت های زندگی استفاده کنیم .مگر ماچقدر فرصت خوب زیستن رو داریم. آفرین به شما وممنون از عکس هاتون ومعرفی وبسایت کتاب.

مهردخت

هر وقت که یه کوچولو به خودم و راهم و کارم و آینده و هدف و پیرامونم و ... شک می‌کنم کافیه فقط بیام و اینجارو بخونم... حتی در توصیفت از سختی و تردید و خستگی باز هم چیزی از جنس امید و شادی و زندگی هست. امیدوارم موفق باشی نازنین.

الف.م

امیدوارم نتیجه دلخواه ات رو بگیری یادته من وقتی ارشد قبول نشدم چقدر خوشحالی کردم ! [نیشخند] وقتی دیدم انگیزه و حس دوباره درس خوندن رو ندارم پشیمون شدم از کنکور دادن [چشمک]

ملیحه

سلام لیلای عزیز بعد مدتها وقتی دوباره پای نت میشینم اول ازهمه چیز سراغ وبلاگ شمایم چون همیشه حس خوب نشاط زندگی رو به ادم میده انشاا۰۰۰ درتحصیل موفق باشین هر چند شما که همیشه همین طوری مشغول مطالعه هستین۰