روز ز ن

شبنم صبحگاهی

-----------

امروز صبح که از مراسم ختم سراپا سیاه پوش برمیگشتم تا فرزاد خواند:

هی پابه پای من تو این خیابونا من گریه میکنم اون گریه میکنه

اشکهایم فروریخت.

چند عامل باعث بغضم شده بود .ساده ترین و اشتباهترین حدس میتواند نگرفتن هدیه روز زن باشد !

شاید تعجب کنید ولی من در قید این هدیه هانیستم.کلن از هرچه که رنگ وبوی اجبار و اکراه و فشار بگیرد و بدانم شخصی مثل همسر وفرزندم در تکلف برای تهیه هدیه ای ان هم روز بخصوصی باشند بدم می اید!

هدیه برای من عشق و صداقت هست .همین که بدانم تمام تلاش همسرم برای من وبچه هاست و تمام تفریحش باماست برای من بالاترین هدیه ست.

باور کنید تظاهر نمیکنم .راستش رابخواهید از اینهمه هیاهو در وایبر و رسانه ها و ....برای بزرگداشت روز زن ومادر خوشم نمی اید.

معتقدم با پرداختن بیش از حد و بزرگنمایی به یک حقیقت بیشتر به ان صدمه میخورد تا اینکه دفاعی بشود.غیرمستقیم و ناخواسته نوعی موج منفی ایجاد میکند.

واما بغضم ازچیزهای دیگری بود .ازنگرانیها یی که رهایم نمیکنند ..از توقعاتی که من ندارم و دیگران ازم دارند.

وقتی به خانه رسیدم پسرم تنهابود .روزم راتبریک گفت و پرسید چیزی شده ؟همانطور که طبق معمول همیشه مشغول کارم میشوم توگویی منتظر این سوال میگویم :برای من شاید دردل باتو همان هدیه امروز باشد.من وپسرم زبان هم را خوب میفهمیم .او شنونده خوبی هم هست.جمله نیمه تمام و خلاصه گویی هایم را تااخر میداند.بااو راحت تلگرافی حرف میزنم.

برایم متنی از هلاکویی میخواند.سبک میشوم ارام میگیرم.و فوری ریخت وپاشهای مهمانی دیشب را جمع میکنم ناهاررا که کمی دیر شده است درست میکنم .ماست خیارو سبزی خودن را روی میز میگذارم و تا شب که دارم مینوسیم درحال کار هستم !

پ.ن.دلم برای یک سبد زندگی تنگ شده.فریده کجایی؟روزت مبارکخیال باطل

 

 

/ 3 نظر / 24 بازدید
الف.م

معلومه ! چون هدیه روز زن نگرفتی ! [نیشخند]

افسون

سلام. روزتون مبارک باشه. شما یک سبد که نه یک دنیا زندگی هستید به تنهایی...در ضمن این افتان و خیزان روح طبیعیه گاهی باید در کنارش آروم و بی سر و صدا زیست و محلش نذاشت و هر وقت در خونه رو زد بایه مهمون مثبت جایگزینش کرد. در اشتباه ماندن هم نوعی اشتباهههه )من که نفهمیدم خودم،خودتون جمع بندیش کنین پلیز)[شوخی]

نگین

ای بابا حالا هدیه نگرفتن اینقدر مهمه که گریه کردین بخاطرش؟!!! (ببخشید شاید پیش خودتون بگین چه چایی نخورده هم پسرخاله شد زودی )!!! ولی من به سبک خودم کامنت میذارم آخه ! بی شوخی منم همیشه با دخترم درد دل میکنم گاهی اینقدر سبک میشم که خدا میدونه آدم گاهی از جوونها چیزای خوبی یاد میگیره از آشناییتون خوشحالم از وب هلن بانو بهتون رسیدم شاد و سلامت و تندرست باشید همیشه[گل]