پردیس

شخصی

زمان حال

..................

تسلیم در رابطه با بیماری به این مفهوم است.بیماری بخشی از اوضاع زندگیست که گذشته و آینده ای دارد.گذشته و آینده پیوست بی وفقه ایست مگر ان که قدرت چشم گیر "لحظه حال"از طریق حضور اگاهانه شما فعال شده باشد .همان گونه که میدانید در ورای موقعیتهای مختلفی که شرایط زندگی را می افریند و در زمان وجود دارد ،نیرویی ژرفتر و ضروریتر هست:زندگی شما"بودن"در بی زمان "لحظه حال".

به این دلیل که در "لحظه حال"هیچ مشکلی نیست،بیماری هم نیست.باوری که کسی به عنوان برچسب به وضعیت زندگی شما می چسباند ،آن شرایط را در جای خود حفظ میکند،ان را نیرومند می نماید و از قرار معلوم واقعیت محکمی از یک عدم توازن موقت می سازد.این برچسب زدن نه تنهابه شرایط شما واقعیت و استحکام میدهد بلکه به زمان ان نیز تداوم می بخشد که پیش از این نداشته است.

با تمرکز بر این لحظه و خودداری از برچسب زدن ذهنی،بیماری در حد یک یا چند مورد از عواملی مانند درد جسمانی ،ضعف،ناراحتی یا ناتوانی کاهش می یابد....

این همان حقیقتی است که تسلیمش می شوید:"لحظه حال"!

شما تسلیم مفهوم "بیماری"نمی شوید. به رنج اجازه دهید که شما را به درون لحظه حال براند ،به حالتی از حضور اگاهانه و پر توان.از رنج برای رسیدن به روشن بینی بهره بگیرید.

تسلیم به معنای دگرگون کردن انچه هست نیست دست کم نه به گونه ای مستقیم.تسلیم شما را متحول میکند،زمانی که شما متحول می شوید تمامی جهانتان دگرگون می شود،زیراجهان فقط یک بازتاب است.

اگر در آینه نگاه کنید و انچه را میبینید دوست نداشته باشید باید دیوانه باشید که بخواهید به تصویر درون اینه حمله کنید.این درست همان کاریست که وقتی درحالت نپذیرفتن به سر میبرید انجام میدهید.بی تردید اگر به تصویر حمله کنید تصویر هم به شما حمله خواهد کرد.اگر هر انچه هست بپذیرید و دوستانه برخورد کنید تصویر نمیتواند با شما دوستانه برخورد نکند.شما این چنین جهان را تغییر میدهید!

بیماری مشکل شما نیست .تاهنگامی که ذهن برخاسته از "من درونی"چیره است این شمایید که مشکل ساز هستید.زمانی که بیمار یا ناتوان هستید احساس نکنید که به نوعی شکست خورده اید احساس گناه نکنید .زندگی را برای برخورد ناعادلانه با خود مورد سرزنش قرار ندهید،خودتان را نیز سرزنش نکنید .

تمامی این شیوه ها نوعی مقاومت است .اگر بیماری سختی دارید از ان برای رسیدن به روشن بینی بهره بگیرید.

از هر رویداد "بدی"که در زندگی رخ میدهد برای روشن بینی استفاده کنید.زمان را از بیماری بیرون بکشید.هیچ فرصت گذشته و آینده ای به بیماری ندهید.اجازه دهید که بیماری ،شمارا به اگاهی پرتوان لحظه حال ببردو ببینید که چه روی میدهد.

کیمیاگر شوید .فلز پایه را به طلا،رنج را به آگاهی و فاجعه را به روشن بینی تبدیل کنید!

                                                بخشی از         کتاب"نیروی حال"از اکهارت تله

پ.ن.

1.از تحمل و حوصله شما واسه خوندن این مطلب طولانی  متشکرم!از خودم هم همینطور چون کپی پیست نبود!لبخند

2.تقدیم به یه دوست گرامی!

3.باتشکر از اقا فرزان واسه معرفی این کتاب.

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

 اینجا مطالبی از وبلاگ قبلی معرفی میکنم واسه دوستان جدیدم .دوست دارم نظرتونو تو نظرات همین جا بدونم!

وبلاگ دوست داشتنی من!

محکوم!

فن اوری در مدارس ما

 

 

 

 

+ l.a ; ٩:٠٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱٠/۱٦
comment نظرات ()