پردیس

شخصی

سحرخیزی

پیشتر از صبح یاران در چمن حاضر شوید

ورنه گل تا لب گشاید

خنده قسمت میشود!      دهلوی

 

صبح زود ساعت هفت ونیم از خونه میزنم بیرون.به چه هوایی!! شب قبل بارون اومده هوا تمیز و مطبوع .یکی از همون کارایی که راسته سنم نیستو میکنم گازو میگیرم شیشه ماشینم که کامل پایین نیست صدای ضبطو بلند میکنم و خوشحال از اینکه تلفن دیروقت و زود وقتی بهم نشده و خبر خوشی هم روز قبلش داشتم میرم که روزمو با چراغای سبز و جا پارکهای راحت و خالی آغاز کنم و به فاصله یه ربع تا بیست دقیقه کارم تموم شده!

دقایقی بعد باهمسر در کنار یکی از دوستان صمیمیش که مرد عارف و ادیبی است مسیری رو طی میکنیم.این آقا که اگه اسمشو بیارم همه تون خواهید شناخت تمام راه با ته لهجه شیرین ترکی با آرامش خاص خودش ابیاتی شعر میخونه و از بزمها و شاعران شهرمون میگه.و اینجاست که گفتن :یه بیت شعر از استاد دهلوی در وصف سحرخیزی هست که اینقد زیبا و گویاست که جای هیچ توضیح اضافی نمیذاره:

پیشتر ازصبح...............

معتقدم انسانهای بزرگ دامنه انرژی قوی دارن که اطرافشونو در برمیگیره.شما نمیدونین چه آرامشی از حضور ایشون با من بود!همچین با ارامش و بی عجله شعرها و تاریخها را از حفظ می خوند که شگفت زده میشدی.

گنجینه های سیار در روی زمین کم نیستن .نشانه هایی از بهشت.......

 

خاطرات یک پزشک قانونی:نیشخندچشمک

 

5 زبان عشق

این تست روانشناسی رو واسه بررسی روابط زناشوییتون انجام بدین .گرچه به قول آشنا تست واسه شناخت کافی نیست ولی سرگرم کننده س.30 سواله .مثه من وسطش پشیمون نشین!

                                   فصلهای زندگی!

 

+ l.a ; ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱٠/۱۳
comment نظرات ()