پردیس

شخصی

نقد فیلم "در جستجوی خوشبختی"

 

 

 

خوشبختی از آن کسانی است که آن را می جویند!

داستان مردی که نمیخواد تسلیم بشه و با سماجت به دنبال خوشبختیه در حضور همکاراش با تنها کت شلوار تمیزو مرتبش ظاهر میشه در حالی که شبهارو در سرویس بهداشتی یا پناهگاههای عمومی مستمندان می خوابه.در بین جماعت سفید پوست که ارام !حرکت میکنن و سرحال لبخند برلب دارن خودشو روزی برپلکان ترقی میبینه!او قراره الگوی خوبی هم واسه پسرش باشه.

به نظر من دستگاه اسکنر نماد باریه که در این جامعه سرمایه داری همیشه رو دوششه.لحظاتی که برای پیداکردن کار درحال مزاکره س و تازه داره از شرش رها میشه (دزدی های دستگاه)دوباره می بیندش !(پارادوکس )

داستان کریس مثه پازل با مانع برای موشهاست هر لحظه با مانع جدیدی روبرو میشه(صاحب خونه ..رفتن همسر....نگهداری پسرش...دزدیها........نداشتن سرپناه...)و مانند مکعب روبیک باید که موانعو کنار بزنه تا به هدفش برسه.برای اینکه دلال سهام موفقی باشی لازم نیست مدرک داشته باشی فقط باید ارقامو خوب محاسبه کنی و با مردم خوش برخورد باشی!

در این جامعه واژه خوشبختی به غلط هجی میشه ولی واژه فساد املای درستی داره!(دو واژه نوشته شده بر دیوار مرکز پرستاری کودک):به جای اموزشهای خوب و درست فیلمهای ناجور نمایش داده میشه!

طنز تلخ داستان در جاهای مختلف نیشخند میزنه:

جایی که :

-قرار بود ظهر بدون دستگاه برگرده برعکس با دوتا برمیگرده!

-کرایه تاکسی به گردنش می افته!

-عروسک پسربچه "کاپیتان ام ریکا"وسط خیلبون می مونه!

-ماشین بهش میزنه و یه لنگه کفششو از دست میده!

-رخت اویز وسائلش میشه!

ولی..............

"هرگز به کسی اجازه نده بهت بگه از عهده کاری بر نمیای !"

پ.ن.باید بگم صبرو تحمل منم در جستجوی خوشبختی! طی آپ کردن این نوشته محک زده شد چون یه باره همه ش پرید!

پ.ن..باورکنین از صبح ویل اسمیت در دنیای واقعی میدوید من در دنیای مجازی!

 

  منتظر نقدها و نظرهاتون هستم!    

  لطفن نقدتونو تا یکشنبه اینجا بذارین که طولانی نشه ویه نظمی داشته باشیم .پیشنهادفیلم بقیه دوستان در دست بررسیه .همه فیلمها به دلایلی اینجا مطرح نمیشن ودر ضمن این حقو به من بدین که باتوجه به وقت کم سراغ مواردی برم که مطمئن باشم تو همون سبک و سیاقیه که گفتم (درام.. خانوادگی ..رمانتیک......)مثلن علی رغم تعریف زیادی که از فیلم پاریس تگزاس تو نت شده بود به زور تا آخرش نشستم!هیچی نداشت هیچی.....یه مردی لال مونی گرفته بود از بیابون برهوت اوردنش به شهر تا بچه شو بهش بدن بعدشم دنبال همسرش گشت تا فهمید یه جای بدی کار میکنه!همین!!!!!بنابرین اینجا بحث سلیقه مطرحه و شرمنده که من سلیقه سختی دارم.لبخند

 

 پ.ن.دوستانی که تازه به وبلاگ من سرمیزنین : منو ازوبلاگ قبلیم که پراز عکس ونقده  میتونین بهتر بشناسین! ب ه ش ت

 bahare   panjare          از سرورپرشن بلاگچشمک

 

 

پ.ن.هردم ازین باغ بری میرسد:تیک نیازمند تاییدو زدم ولی بی فایده س!!!!!!!!!

 عیدتون مبارک!
 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 دعوت نامه:دوستان قرار شد   ساعت 6 عصر سه شنبه   هفته اینده واسه نقد فیلم نابخشوده مهمون وبلاگ فیلم وما باشیم.تا اون موقع فرصت دارین فیلمو ببینین و نقدونظرتونو اونجا بگین.

 البته مهمونی تاچندروز ادامه داره ولی ان لاین و ان تایم باشین بهترهنیشخند

پ.ن.بعد از خود کشی مجازی دست به یه حرکت انتحاری واقعی هم زدم که بعدن براتون میگم دوستان قدیمی که منو میشناسن شاید جوونه دوتا شاخو رو سرشون احساس کنن!شیطانچشمک

 

 

+ l.a ; ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٦/٧
comment نظرات ()